Bugun...2018'de İnternette Kötü Şeyler Yükselişte.

İnternette 2018 Kötülük Şeyleri İnternet Araştırması'na göre Kötülükler yükselişte.

facebook-paylas
Güncelleme: 29-05-2018 12:30:10 Tarih: 29-05-2018 12:24

2018'de İnternette Kötü Şeyler Yükselişte.

 

Pwnie Express tarafından düzenlenen 500'den fazla güvenlik araştırmacısının görüşleri alındığı ankette kolektif sonuçlar bulundu. sonuçlara göre "Şu ana kadar gördüğümüz en "kötü şeyler" anket sonuçları."
Rapora linkten erişebilirsiniz: https://cdn2.hubspot.net/hubfs/421408/2018InternetOfEvilThings.pdf   

Rapor'a göre en dikkat çeken husus; "Önümüzdeki beş yıl içinde önemli bir kritik altyapı siber saldırısı yaşanacaktır." bölümü oldu.
Ülkelerinin güvenlik araştırmaları için çalışan katılımcıların % 85'i büyüyen tehditleri yükseltilmiş bir tehlike olduğunu gösterir dedi.
Reuters'in aktardığına göre: "Schneider Electric güvenlik sistemine yapılan saldırı, bir havanın bir fabrikaya fiziksel zarar verebileceği veya hatta güvenlik tesislerini endüstriyel tesislere saldırarak insanların nasıl öldürebileceğini gösterdiği için bir su anı olarak görülüyordu." dedi.

Kötü amaçlı yazılımlar ve ransomware ile sorunlar karşısında, ankete katılanların yaklaşık üçte biri dağıtılmış reddi hizmet (DDoS) saldırısı parçası buldu. Bunların% 22'sinden fazlası, kablosuz iletişim veya erişim noktalarına yönelik saldırıları keşfetti. 

Pek çok katılımcı (% 64), bir şeylerin interneti (IoT) 'nin güvenlik eksikliğinden duydukları endişeyi ve huzursuzluğu kabul ettikleri halde, "üç katılımcıdan biri sistemlerinin bağlı cihaz tehditlerini algılamak için hazırlıksız olduklarını söyledi." Tüketicilerin IoT cihazları konusunda endişeli olduklarını kabul eden katılımcıların yaklaşık yarısına (% 49) rağmen, yalnızca% 23'ü akıllı saatler ve diğer IoT cihazları gibi cihazları izleyebileceklerini söyledi.
Satya Gupta CTO ve kurucularından Virsec , Ankete katılanların kaygılarını tekrarladı ancak anlaşılabilir iken, ankette;  güvenlik dönüşümü gerekiyor, sonucu dikkat çekti.

Risklere rağmen, güvenlik uzmanları güvenlik donanımlarını satın alma kararlarının dışında kalmaya devam ediyor. Ankete katılanların yalnızca % 60'ı, bilgisayarları, mobil cihazları ve sunucuları içeren BT cihazları için satın alma onayı sürecinde rol aldıklarını belirtmiştir. 

Güvenlik uzmanlarının % 75'i BT cihazları için bir güvenlik politikası olduğunu belirlerken, yalnızca% 35'i bina OT / IoT cihazları için güvenlik politikalarına sahip.

Güvenlik Uzmanlarının katıldığı, 2018 internette Kötü şeylerin araştırılması anket sonuçlarına göre ise en dikkat çeken sonuç; Mevcut güvenlik yönetim sistemlerinin "veri"yi korumaya yeterli olmadığı oldu.

 Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİBER SALDIRILAR Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
ÇOK OKUNAN HABERLER
NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI