Bugun...39$ Değerindeki USB Aksesuar iOs'un Yeni "USB Kısıtlı Modu" Güvenlik Özelliğini Yendi!


facebook-paylas
Tarih: 11-07-2018 17:45

39$ Değerindeki USB Aksesuar iOs'un Yeni

Geçtiğimiz hafta bir güvenlik araştırmacısının apple ekran kilidi şifrelerinin kolayca açılabildiğini açıklamasının ardından apple ios 12 yazılım güncelleme ile tüm sorunların üstesinden geleceğini açıklamış, bütün cihazların hızlanacağı ve mevcut tüm güvenlik sorunlarının aşılacağına dair söz vermişti. 

Apple Söz Verdi!

Apple ios 12'ye geçmeden önce güvenlik tedbirlerini artırabilmek adına, IOS 11.4.1piyasa sürdü. Apple, cihazlarınızı veri portuna bağlanan USB aksesuarlarına karşı korumak için tasarlanmış yeni bir güvenlik özelliğini ortaya koydu. Böylece, yasa uygulayıcıların ve bilgisayar korsanlarının iPhone veya iPad'inize erişmesini zorlaştıracağını düşündü.

Dublajla özelliği, cihaz bir saat veya daha uzun bir süre kilitlenmişse, iPhone veya iPad'inizdeki Lightning bağlantı noktasının veri bağlantısı özelliklerini otomatik olarak devre dışı bırakır; bağlantı noktası ise aygıtın şarj edilmesi için hala kullanılabilir. Başka bir deyişle, iPhone'unuzu her kilitlediğinizde, arka planda bir saatin geri sayım saati etkinleşir, bu da tamamlandığında USB kısıtlı modunu veri portuna yetkisiz erişimi önlemek için etkinleştirir.

USB Kısıtlı Mod etkinleştirildikten sonra, kullanıcının izni olmadan iPhone veya iPad'e erişmenin bir yolu kalmaz.

Bu özellik, şüphesiz, kolluk kuvvetlerinin Cellebrite ve Grayshift tarafından yapılan özel kilit açma donanımının iPhone'un Lightning bağlantı noktası üzerinden birden fazla şifre tahminini denemesini engelleyecektir.

 

Apple'ın Yeni "USB Kısıtlı Modu" Güvenlik Özelliğini Silmek

Ancak, ElcomSoft'un güvenlik araştırmacıları , yeni güvenlik özelliğinin amacını etkin bir şekilde yenmek için kimsenin USB Kısıtlı Modunun geri sayım zamanlayıcısını sıfırlamasına olanak tanıyan basit bir yol buldu .

Araştırmacılara göre, Apple'ın 39$ Lightning to USB 3 Camera adaptörü gibi bir USB aksesuarı, en son kilitlendikten bir saat sonra hedeflenen bir iOS cihazına doğrudan bağlanarak 1 saatlik geri sayımı sıfırlayacaktır.

USB Kısıtlı Modunun etkinleştirilmesi, güvenilmeyen Yıldırım aksesuarları kullanılarak veya iPhone ile daha önce eşleştirilmemiş olan aygıtlarda bile engellenebilir.

 

ElcomSoft araştırmacıları ayrıca, bir saatlik zaman sınırını uzatabileceklerini görmek için gayri resmi ve ucuz Lightning to USB adaptörlerini de deniyorlar.

Sorun ciddi bir kırılganlık gibi gözükmüyor ve Apple'ın parçası üzerinde bir hataya benziyor - "muhtemelen bir gözetimden başka bir şey değil" ve umarım Apple'ın kısa bir süre sonra yatar.

Geri sayım zamanlayıcısı bitmeden önce bu USB Sınırlı Modu özelliğini iOS cihazlarında hemen etkinleştirmeniz gerektiğinde, Güç düğmesine beş kez basmanız yeterlidir.Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜVENLİK Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
ÇOK OKUNAN HABERLER
NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI