Bugun...ABD' de, Veri Skandalına Bir Yenisi Daha Eklendi!

ABD'de Sular Durulmuyor.

facebook-paylas
Güncelleme: 21-05-2018 16:35:35 Tarih: 21-05-2018 16:24

ABD' de, Veri Skandalına Bir Yenisi Daha Eklendi!

ABD'de NSA ile başlayan veri skandalı sonrası, Facebook veri skandalı/ Google'ın Yapay zekaya dayalı silahlanma skandalı, Apple'ın ortak kurucusu Steve Wozniak:
"Güvenliğimizi uzun zaman önce kaybettik. Gizliliğimizi de kaybettik ve istismar edildik." açıklamaları, Whatsapp kurucu CEO larının istifaları derken Skandallara bir yenisi daha eklendi.


Güvenlik araştırmacısı Brian Krebs Perşembe günü , LocationSmart şirketinin cep telefonlarının gerçek zamanlı konum verilerini toplayan tüm büyük ABD mobil operatörlerinin konum verilerini gerçek zamanlı olarak kendi rızası olmadan buggy web sitesi aracılığıyla sızdırdığını açıkladı.

Krebs, verilerin parola veya başka herhangi bir kimlik doğrulama-yetkilendirme olmadan alınabileceğini söylüyor.Krebs, Carnegie Mellon Üniversitesi'ndeki bir güvenlik araştırmacısı olan Robert Xiao'nun, 
LocationSmart'tan bir telefon bulmanın ücretsiz tanıtımını yapan bir güvenlik araştırmacısı tarafından sahada güvenli olmayan bir servis hakkında bilgi aldı.

 

Müşterinin birine gerçek zamanlı telefon konum verisi sağlayan 3Cinteractive - daha sonra da Securus Technologies'e veri sağladığını bildiren Xiao's'un ilgisi, işini bitirdikten sonra işten istifa etti. 
Xiao, telefonlarımızın konum verilerine kimin hangi yetkiyle karşılandığına daha fazla dikkat etmeden, ceplerimize binen takip cihazlarına gelince, gizlilik ihlalleriyle ilgili daha fazla haber almamız gerektiğini düşünüyoruz:

Xiao, Google Haritalar üzerinden gönüllülerin yerlerini çizmek için enlem ve boylam koordinatlarını kullandı.


LocationSmart'ın gizlilik politikasına göre https://www.locationsmart.com/privacy , bu veriler, cihaz enlemi / boylamı, doğruluk, yön, hız ve yükseklik gibi GPS verilerini içerebilir, ancak bunlarla sınırlı değildir; hücre kulesi Wi-Fi erişim noktası veya IP adresi bilgisi.

Güvenlik araştırmacıları tarafından yapılan değerlendirilmelerde; Dünya genelinde Yaşanan olaylar bir bütün olarak değerlendirildiğinde Bilinen güvenlik çözümlerinin uygulanması nedeniyle, ilerleyen günlerde karşılaşabileceğimiz herhangi bir Güvenlik-Gizlilik skandalı bilgisinin çokta şaşırtıcı olmayacağı değerlendiriliyor. ifadeleri kullanıldı.
Kaynak: ZDNET
Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜVENLİK Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
ÇOK OKUNAN HABERLER
NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI