Bugun...Beyin Gücü Nedir?

Beyin,Kafanızın içinde yaptığınız her şeyi kontrol eden jöle benzeri bir organdır. Bu olmadan düşünemez, koşamaz, dans edemez, hatta nefes alamazsınız. Ama beynini bu kadar özel yapan ne?

facebook-paylas
Güncelleme: 11-08-2018 12:39:04 Tarih: 11-08-2018 12:31

Beyin Gücü Nedir?

Beynin güçlü bir bilgisayar gibi. Anıları saklar ve nasıl hareket ettiğinizi, nefes aldığınızı, düşüneceğinizi ve tepki verdiğini kontrol eder. Sizinle aynı büyüklükteki diğer memelilere kıyasla, büyük bir beyniniz var.

Beyninizde çok fazla kıvrım ve kırışıklık var. Kırışıklıklar beyninizin alanını arttırır, beyin hücreleri arasında bağlantı kurmanız için çok fazla alan yaratır. Daha fazla bağlantı, daha fazla beyin gücü!

İşte en iyi beş beyin gerçekliğimiz:

1-Uyanıkken, beyniniz bir ampule güç vermek için yeterli elektrik üretir.
2-Doğumda yetişkinlikte olduğu gibi aynı sayıda beyin hücreniz var. Anıları öğrendikçe ve depoladığınızda, bu beyin hücreleri büyür ve aralarında yeni bağlantılar kurarsınız.
3-Beyniniz vücudunuzun ağırlığının% 2'sini oluşturur, ancak vücudunuzun enerjisinin% 20'sini kullanır.
4-Beyninizin sol tarafı vücudunuzun sağ tarafını kontrol eder. Beyninizin sağ tarafı vücudunuzun sol tarafını kontrol eder.
5-Ünlü bir bilim adamı olan James Watson bir zamanlar beynin “bizim evrenimizde henüz keşfedemediğimiz en karmaşık şey” olduğunu söyledi.

www.siberreal.com
Kaynak: planet-science.com
Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BİLİM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
ÇOK OKUNAN HABERLER
NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI