Bugun...Facebook'un Satın Aldığı WhatsApp'ın, diğer kurucusu Jan Koum' da İstifa Etti!

WhatsApp kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Jan Koum, WhatsApp'ın sosyal medya devi Facebook tarafından 22 milyar dolara satın alınmasından sadece birkaç yıl sonra, Facebook'dan istifa etti.

facebook-paylas
Güncelleme: 01-05-2018 12:53:11 Tarih: 01-05-2018 12:24

Facebook'un Satın Aldığı WhatsApp'ın, diğer kurucusu  Jan Koum' da İstifa Etti!

Facebook ta Deprem Devam Ediyor!

Facebook veri skandalının öğrenilmesinden sonra, WhatsApp'ın kurucularından Brian Acton geçen ay Facebook'tan hemen ayrıldı ve, sosyal ağın kullanıcı gizliliği üzerindeki skandalı sırasında #DeleteFacebook hashtagini yayınlamıştı. Facebook silme kampanyası olarak nitelendirilen sosyal medya etkinliğine katılım çok büyük destek görmüştü.

 

 

 

WhatsApp'ın CEO'su ve diğğer kurucusu Jan Koum, Facebook üzerinden bugün paylaştığı mesajda, "Brian ve ben WhatsApp'ı başlattığımızdan beri neredeyse on yıl oldu ve inanılmaz bir yolculuktu. 
Teknoloji dışında bana keyif veren şeylere vakit ayırabilmek için bir süre çalışmaya ara vereceğim. Ekibimiz her zamankinden daha güçlü ve muhteşem işler başarmaya devam edecekler… 
WhatsApp'a dışarıdan da olsa desteğimi vermeye devam edeceğim" dedi.

 

Zuckerberg'ten veda mesajı

Facebook CEO'su Zuckerberg ise Koum'un mesajına,"Seninle yakından çalışmayı çok özleyeceğim. 
Dünyanın birbirine bağlanmasına yardım ettiğin için sana minnettarım. Kattığın değerler, her zaman WhatsApp'ın kalbinde yer alacak" diye karşılık verdi.

Facebook baskısı iddiası

Veri Skandalı ile gündeme gelen Facebook'un  kullanıcı verilerini gizlice alarak kullandığının ortaya çıkmasından sonra Facebook Ceo'su Mahkemeye ifade vermiş ve soruşturması devam ediyordu.

ABD'de yayınlanan Washington Post Gazetesi ise Koum'un istifası ile ilgili farklı bir iddia ortaya attı. 
İddiaya göre Koum ile WhatsApp'ı 2014'te 19 milyar dolara satın alan Facebook yönetimi arasında veri alışverişi krizi ortaya çıktı. Facebook, 
WhatsApp ile arasındaki kişisel veri alışverişinin güçlendirilmesini talep ediyor, Koum ise Facebook'un  bu taleplerini reddediyordu.

 
Kaynak: Washington Post-TRT

Editör: Hasan H.
Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BİLİŞİM HUKUKU Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
ÇOK OKUNAN HABERLER
NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI