Bugun...Google,Mirosoft,Twitter ve Facebook Veri Güvenliği /Aktarmı İçin Bir Araya Geliyor!

Dünya'nın En büyük teknoloji şirketlerinden dördü Google,Mirosoft,Twitter ve Facebook, kullanıcıların servisler arasında verilerini indirmesini ve aktarmasını kolaylaştırmak için bir araya geliyor.

facebook-paylas
Güncelleme: 22-07-2018 20:38:31 Tarih: 22-07-2018 20:25

Google,Mirosoft,Twitter ve Facebook Veri Güvenliği /Aktarmı İçin Bir Araya Geliyor!

Dünya'nın En büyük teknoloji şirketlerinden dördü Google,Mirosoft,Twitter ve Facebook, kullanıcıların servisler arasında verilerini indirmesini ve aktarmasını kolaylaştırmak için bir araya geliyor. Twitter , Veri Koruma Görevlisi Damien Kieran, Google , Microsoft, Facebook ve Twitter’ın bugün Veri Aktarımı Projesi (DTP) bugün açıklandı: “İnsanların bilgilerini web üzerinden özgürce taşımalarını sağlayan yeni araçlar yaratmak için açık kaynaklı bir girişim” . İlk günlerde, ancak grup daha kolay, daha esnek bir “veri taşınabilirliği ekosistemi” için vizyonunu detaylandıran beyaz bir makale yayınladı . Grup, geliştiriciler ve kullanıcılar ile benzer şekilde açık bir diyalog olmasını istiyor.

Özünde, DTP, API'ları kolayca anlaşılabilir veri paketlerine dönüştüren bir dizi Adaptör kullanacaktır. Adaptörler iki şekilde gelir: ithalat ve ihracat veri bağdaştırıcıları ve kullanıcıları doğrulama ve koruma için kimlik doğrulama bağdaştırıcıları. Teorik olarak, bu, bir kişinin kendi fotoğraflarını kitaplıklarını indirip yüklemeye gerek kalmadan Flickr veya Google Fotoğraflar'a aktarabilir anlamına gelir. Tamamlandığında, yeni sistem e-posta, kişiler, takvimler ve görevler de dahil olmak üzere birçok veri türünü kapsamalıdır. Veri Modelleri olarak adlandırılan bireysel veri türleri, Dikeyler altında birlikte gruplandırılacaktır. Örneğin, YouTube Müzik gibi bir hizmet, kendi müzik akışı altındaki oynatma listeleri ve müzik videoları için Veri Modellerine sahip olabilir.

 

Güvenlik Araştırmacıları Bilgilendirdi!

SiberReal Ekibi, Türkiye’de bulunan en yetkin isimlerden birine ulaştı. DTP “veri taşınabilirliği ekosistemi” üzerine görüşlerine başvuruldu kendisi şu açıklamalarda bulundu;

Quantum İnternet teknolojisi olarak adlandırılan soyut alt yapı teknolojilerinin somutlaştırılması için atılmış bugüne kadar ki en büyük adım olduğunu,Bir başka deyişle de Veri akışkanlığına bağlı olarak, verinin anlamlaştırılması anlamına geldiğini, Ayrıca GDPR uyum yasaları uyuşmazlıklarında ortaya çıkan sorunların aşılması adına atılmış bir adım olduğu, bilgilerini paylaştı.Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜVENLİK Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
ÇOK OKUNAN HABERLER
NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI