Bugun...IOS 12 de Kritik Güvenlik Açığı Tespit Edildi!

Dün gece yayınlanan ios 12 İPhone'larda şifre kilitleme ekranlarını atlamanın kolay yolu bulundu.

facebook-paylas
Güncelleme: 18-09-2018 23:15:18 Tarih: 18-09-2018 23:08

IOS 12 de Kritik Güvenlik Açığı Tespit Edildi!

Dün gece yayınlanan İOS 12 ve Touch ID'ye sahip iPhone'lar ile iPhone kilit ekranını atlayabilir ve Siri'nin bir kişinin telefonuna girmesini sağlayabilirsiniz. Baypas, işletim sisteminin önceki sürümlerinde olduğu gibi aynıdır:

Parmak izi kimlik doğrulamanızla ilişkili olmayan bir parmağınızı kullanarak ev tuşunu kullanarak Siri'nin uyandığını söyleyin.
Siri'ye: Hücresel veriye söyle.
Siri, daha sonra hücresel veriyi kapatabileceğiniz hücresel veri ayarlarını açar.

Daha önce olduğu gibi, herkes bunu yapabilir. Siri'yi "eğiten" olmak zorunda değil.

Hücreyi de kapatarak, Siri'nin hücresel ağlara erişimini kesiyorsunuz. “Siri müsait değil” şeklinde bir hata alacaksınız. İnternete bağlı değilsiniz. ”Fakat bu hatayı umursamıyorsunuz çünkü iPhone kilit ekranını geçtiniz. Cihaz bir Wi-Fi ağındaysa, bu bağlantı devam edecektir.

İOS 12'yi çalıştıran Touch ID cihazları için diğer gizlilik boşlukları kalır

Touch ID'ye sahip iPhone'lar için hala sorun: Herkes yeni / okunmamış kısa mesajlarınızı okumak, kısa mesaj göndermek, e-posta göndermek ve en son telefon görüşmenizi görmek için Siri'yi kullanabilir.

Bunu yapmak için tekrar Siri'nin telefonun kimlik doğrulamasıyla ilişkili olmayan bir parmağı kullanarak uyanmasını isteyin. Ardından, “Mesajları oku” deyin ve Siri, kilit ekranından okunmamış metin mesajlarını okuyacaktır. "Bir metin mesajı [kişinin adını] gönder" deyin ve Siri bir mesaj dikte edip göndermenize izin verir. "Son aramaları göster" deyin ve Siri en son telefon görüşmenizi gösterir. “[Kişinin adına] bir e-posta gönder” deyin ve Siri bir e-posta göndermenize izin verecektir.

 
Kaynak: computerworld
Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ADLİ BİLİŞİM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
ÇOK OKUNAN HABERLER
NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI