Bugun...LINUX İşletim Sisteminin Babası Linus Torvalds Özür Diledi!

Linux açık kaynaklı işletim sisteminin babası Linus Torvalds, sonunda Linux topluluğundaki diğer geliştiricilere yönelik davranışlarını insanlara ve Linux'a zarar verdiğini itiraf etti.

facebook-paylas
Tarih: 18-09-2018 23:16

LINUX İşletim Sisteminin Babası Linus Torvalds Özür Diledi!

Bu haftasonu sürpriz bir hamleyle, Torvalds neredeyse otuz yıldır diğer geliştiricilere hakaret etmek ve kötüye kullanmaktan ötürü özür diledi ve açık kaynaklı yazılımdan davranışları üzerinde çalışmaya ara verdi. Pazar günü Linux Çekirdek Posta Listesi'ne (LKML) gönderilen bir e- postada, Torvalds, bu hafta Linux topluluğunun insanlarının, duygularını anlamayan yaşam süreleriyle karşı karşıya kaldıklarını ve insanlara zarar veren kişisel davranışlarından dolayı özür dilediklerini söyledi. Bazıları, çekirdek gelişiminde tamamen çalışmaktan uzak kaldı.
Torvalds şöyle yazdı: "Bazı davranışlarımı değiştirmem gerekiyor ve kişisel davranışımın zarar verdiği ve muhtemelen çekirdek gelişiminden tamamen uzaklaştığı insanlardan özür dilemek istiyorum."

Torvalds, "Zaman ayırıp insanların duygularını anlama ve uygun şekilde yanıt verme konusunda yardım alacağım."

Torvalds, 1991 doğumundan beri açık kaynak kodlu Linux işletim sistemi çekirdeği üzerinde çalışıyor, ancak on yıllar boyunca, programcıları, açık kaynak avukatları ve diğer çekirdek geliştiricilere karşı kötü bir tutum sergiledi. .
Google'ın her yerde bulunan Android'in arkasındaki temel katman olan Linux'un yanı sıra, Torvalds da GitLab'ın yanı sıra Microsoft'un geçtiğimiz günlerde 7,5 milyar dolara satın aldığı popüler kod deposu barındırma hizmeti olan GitHub'un da dahil olduğu küçük şirketlerin altında yatan teknolojiyi geliştirdi

Torvalds kendini aynaya baktığını ve mutlu olmadığını, “aslında yıllık çekirdek zirvesini tamamen atlamayı umduğumun komik olduğunu veya iyi bir işaret olmadığını ve öte yandan bunu fark etmediğini” söyledi. Toplumda oldukça derinlerde bulunan bazı duyguları görmezden geldim. ” dedi.

 Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER TEKNOLOJİ Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
ÇOK OKUNAN HABERLER
NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI