Bugun...Rus Antivirüs Firması "Kaspersky" Siber Saldırıların Kaynağını Araştırıyor.


facebook-paylas
Güncelleme: 19-06-2018 23:40:01 Tarih: 19-06-2018 23:32

Rus Antivirüs Firması

Bu yılın başlarında, bilinmeyen kötü niyetli bilgisayar grubu, Güney Kore'de düzenlenen Kış Olimpiyat Oyunları 2018'i , araştırmacıları kampanyayı yanlış bir şekilde nitelendirmek için kandırmak amacıyla karmaşık sahte bayraklar ekleyen yıkıcı bir kötü amaçlı yazılım kullanarak hedef aldılar.
Ne yazık ki, yıkıcı kötü amaçlı yazılımlar, en azından birkaç gün boyunca, çeşitli güvenlik araştırmacıları Olimpiyat Destroyer kötü amaçlı yazılımını saldırıya uğradıktan sonra saldırının hemen ardından olduğu gibi bir dereceye kadar başarılı oldu ve saldırıyı Kuzey Kore, Rusya'dan farklı ulus-devlet bilgisayar gruplarına atmaya başladı.

Rus antivirüs firması Kaspersky Labs'ın daha sonraki güvenlik araştırmacıları, yanlış atıfta bulunulan eserlerin delilleri de dahil olmak üzere, saldırı hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkardılar ve tüm saldırının aldatma konusunda ustaca bir operasyon olduğu sonucuna vardılar.

Bugün,Rus Antivirüs Kaspersky Labs tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre , hala aynı şekilde kullanılmayan aynı gruplar, Mayıs ve Haziran 2018'de Rusya, Ukrayna ve birkaç Avrupa ülkesinde, özellikle de biyolojik ve kimyasal tehditlere karşı koruma saldırıları gerçekleştirmiş. Ancak Rus Güvenlik araştırmacıları rapor'a göre kesin bir sonuca ulaşmış değiller.

Ayrıntılı rapora bu adresten ulaşabilirsiniz:

https://securelist.com/olympic-destroyer-is-still-alive/86169/Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİBER SALDIRILAR Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
ÇOK OKUNAN HABERLER
NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI