Bugun...Tor Browser için Zero-Day Exploit Açıklandı!

Açılımı “The Onion Routing” olan TOR Browser kullanıcılarının gerçek kimliklerini gizleyerek iletişim imkanı sunan bir yazılım projesi olmasıyla biliniyordu. Zerodium isimli Güvenlik Araştırma grubu Tor Browser'a ait güvenlik açığını açıklamamak için 1milyon dolar istemişti. Parayı alamayan Zerodium grubu bugün güvenlik açığını yayınladı!

facebook-paylas
Güncelleme: 11-09-2018 13:44:43 Tarih: 11-09-2018 13:27

Tor Browser için Zero-Day Exploit Açıklandı!

Bu yılın başlarında Tor Browser için sıfır günlük bir istismar sunmak için 1 milyon dolar teklif eden Güvenlik Araştırma grubu olan Zerodium, bugün kimliğinizi ziyaret ettiğiniz sitelerde kimliğinizi ortaya çıkarabilecek gizli bir tarama yazılımında kritik bir sıfır günlük kusur ortaya çıkardı.
Bir Tweet'te, Zerodium, sıfır yazılımla çalışan ve Chrome yazılımında bulunan ve Mozilla Firefox'un Tor yazılımında bulunan eklentisi olan bir güvenlik açığını paylaştı .


NoScript, varsayılan olarak tüm web sayfalarında zararlı JavaScript, Java, Flash ve diğer tehlikeli olabilecek içeriği engelleyen ücretsiz bir tarayıcı uzantısıdır; ancak kullanıcılar güvendikleri siteleri beyaz listeye ekleyebilirler.
Zerodium'a göre, "Güvenli" güvenlik seviyesi etkinleştirilmiş olan - 5.0.0 - 5.1.8.6 - NoScript "Classic" sürümleri - Tor Browser 7.5.6'da yer alan içerik türü üstbilgisini değiştirerek herhangi bir JavaScript dosyasını çalıştırmak için atlanabilir. JSON formatı.


Başka bir deyişle, bir web sitesi mağdurların Tor tarayıcılarında gerçek IP adreslerini etkin bir şekilde tanımlamak için kötü niyetli JavaScript yürütmek için bu güvenlik açığından yararlanabilir.
Firefox'un yeni sürümü için tasarlanan NoScript eklentisi ("Quantum") farklı bir API formatına dayandığından, Tor tarayıcısının en yeni sürümünün, yani Tor 8.0'ın bu hataya karşı savunmasız olduğu belirtilmelidir.
Bu nedenle, Tor 7.x kullanıcılarının tarayıcılarını en son Tor 8.0 sürümüne güncellemeleri şiddetle tavsiye edilir.
NoScript ayrıca sıfır gün kusurunu NoScript "Classic" sürüm 5.1.8.7 sürümü ile düzeltmiştir . Açıklamalarında bulundu.Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Malware Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
ÇOK OKUNAN HABERLER
NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI