Bugun...Twitter Kullanıcı ve Veri Güvenliği İçin Smyte Firmasını Satın Aldı.


facebook-paylas
Tarih: 21-06-2018 16:30

Twitter Kullanıcı ve Veri Güvenliği İçin Smyte Firmasını Satın Aldı.

Twitter kullanıcı veri güvenliği için Güvenlik alanında çalışmalar yapan "Smyte" isimli firmayı satın aldı. Twitter'ın blog sitesinden yayınlanan açıklamaya göre "Smyte" isimli firma,  Twitter'daki herkese açık konuşmanın sağlığını iyileştirme çabalarımızda bize yardımcı olmak için  güvenlik, spam ve güvenlik uzmanları ile twitter'a destek vermeye başlayacak. 

Twitter yetkilileri tarafından özellikle farkedilen milyonlarca bot hesapla mücadelede görev yapacak olan "smyte" ise twitter adreslerinden " twitter ı güçlendirmek için çok heyeanlıyız" twitini attı. Önümüzdeki günlerde firmanın twitter'a katabileceği güvenlik çözümlerinin twitter'a ne gibi katkılar sağlayacağını göreceğiz. Twitter özellikle "Twitter'daki sohbetin sağlığını iyileştirme konusundaki odaklarımızla uyumlu ve bunun devam eden çalışmalarımıza güçlü bir katkı olacağını düşünüyoruz"ifadelerini açıklamalarında birden çok kez yeniledi.

Güvenlik Araştırmacıları Bilgilendirdi

Dünyada bir çok kurumsallaşmış işletmelerde bilinen güvenlik çözüm yöntemleri uygulanmaktadır. Genellikle donanım bazlı uygulanan bu yöntemler kuruluşlara "donanıma bağlı-yazılmsal" güvenlik sunmak dışında sağlayabilecekleri bir katkı yoktur. smyte firması bir çok güvenlik firmasından farklı olarak "insan" odaklı çözüm geliştiren bir firma olarak bilinmektedir. İlerleyen zamanlarda smyte'nın twitter'ı daha güvenli hale getirmeye katkılar sağlayabilir, Ayrıca veri odaklı çalışan smyte firması twitter'ın hukuki boyutta karşılaşabileceği yasal sorumlulukları da kabullendikleri için twitter kendini bu mekanizma ile bir nevi güvenlik altına almış oluyor" açıklamalarında bulundu.Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜVENLİK Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
ÇOK OKUNAN HABERLER
NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI