Bugun...Twitter: Mayıs ve Haziran Aylarında 70 Milyon Sahte Hesap Askıya Alındı!

Twitter, Güvenlik Başkan Yardımcısı Washington Post'a verdiği demeçte mayıs ve haziran aylarında toplam 70 Milyon twitter adresinin askıya alındığını bildirdi.

facebook-paylas
Tarih: 07-07-2018 21:22

Twitter: Mayıs ve Haziran Aylarında 70 Milyon Sahte Hesap Askıya Alındı!

Twitter, sahte kullanıcıların tahrifatlarını artırdı ve Mayıs ve Haziran aylarında, yanlış bilgilendirmenin etkisini azaltma çabalarında 70 milyon hesabı askıya aldı. Washington Post'a göre , sosyal medya platformu twitter tarihinin en büyük askıya alma operasyonunu gerçekleştirdi.

Twitter'ın giderek saldırgan tasfiyeleri bazı kullanıcıları endişelendiriyordu; Şubat ayında platform , botları sildiğini garanti etti. Ancak şirket, daha gerçek bir etkileşimi teşvik etmek için retweet-spam hesaplarını tasfiye etme yolunu buldu . Bugün, yanlış bilgilendirmeyi kontrol etmekle ilgili olmakla birlikte, daha ağır bir şekilde ele alınan platform polisliği, kullanıcıları davranış veya istismar için yasaklayan bir şirket için kesin bir politika değişikliğidir.

70 milyon kullanıcının askıya alınması, kullanıcı tabanını artırmak için mücadele eden bir şirkete yönelik bir darbe gibi görünüyor. Ancak, Twitter'daki VP of Trust ve Güvenlik Başkan Yardımcısı Washington Post'a verdiği demeçte, aktif kullanıcılar miktarında bu çentiklerin "bir miktar etkisi" olmadı . Ona göre, bu hesaplar düzenli olarak tweetlemiyordu.

 

 Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜVENLİK Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
ÇOK OKUNAN HABERLER
NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI