Bugun...Volkswagen ve Audi' de Güvenlik Açıkları Tespit Edildi.

Volkswagen ve Audi gibi Lüks araçlar güvenlik araştırmacıları için deneme tahtası haline geldi .

facebook-paylas
Güncelleme: 03-05-2018 10:58:07 Tarih: 03-05-2018 10:51

Volkswagen ve Audi' de Güvenlik Açıkları Tespit Edildi.

Volkswagen ve Audi tarafından yapılan iki 2015 modelinde Volkswagen Golf GTE ve bir Audi A3 Sportback e-tronu ortaya çıkarabilecek güvenlik sorunlarını görmeye karar veren 
Hollandalı güvenlik araştırmacıları ilginç bir çalışmaya imza attı.

Araç İçi Bilgi-Eğlence sistemi tarafından kullanılan Wi-Fi arabirimi tarafından açığa çıkan güvensiz bir yazılım servisiyle her iki araca da erişebilecek bir yol bulmuşlar.


Belli şartlar altında araştırmacılar, bir araç kiti aracılığıyla konuştuğunda konuşmaları dinleyebilir, mikrofonu açıp kapatabilir ve tüm adres defterine,konuşma geçmişine erişebilir.
Navigasyon sistemi aracılığıyla sürücünün nerede olduğunu ve herhangi bir zamanda nerede olursa olsun otomobili canlı olarak takip etme imkanı vardır.

Hollandalı Araştırmacılar bulgularını VAG'a bildirmişler, ki bu da meseleyi onları açıklamak için Almanya'daki merkez ofisine gelmeye davet edecek kadar ciddiye almış görünüyor.

Şirket daha sonra, erişim izni veren kusurları düzelttiğini söylemesine karşın, bu durum, yalnızca ürün yazılımı imajının kullanıma sunulduğu noktadan yeni otomobilleri kapsıyor olacak.

 
Kaynak: Sophos
Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Siber Casusluk Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
ÇOK OKUNAN HABERLER
NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI